VELIKI USPJEH ZAMEĆANA! Zamet – Creteil 24-27, Zamet prošao dalje u EHF Cupu zbog više golova u gostima!

Renomirani francuski klub bio je stepenica koju su objektivni promatrači smatrali neprelaznom, no Zamećani su sve iznenadili

U uzvratnoj utakmici pretkola EHF Cupa rukometaši Zamet u svojoj dvorani izgubili su večeras od francuskog Creteila rezultatom 24-27, no zbog pobjede u gostima također s tri gola razlike – 32-29 – odnosno više postignuth golova u gostujućoj dvorani, prošli su u sljedeću rundu natjecanja!

Ogroman je to uspjeh za družinu kojoj protiv uglednog francuskog suparnika nisu davani preveliki izgledi!

Riječani nisu tako dobro ušli u utakmicu, pod težinom izazova i velikog iznenađenja koje im je bilo nadohvat ruke – a opet tako daleko – loše su odigrali prvo poluvrijeme koje su nakraju izgubili sa čak pet golova razlike (13-18).

zamet-creteil-zapisnik-pravi

No u drugom poluvremenu domaćini su stisnuli u obrani, primili su do kraja utakmice svega 9 golova a postigli 11, i to im je bilo dovoljno da se dosegne zadovoljavajući minus od tri zgoditaka koji im je zbog većeg broja golova postignutih u gostima donio prolazak u sljedeću rundu natjecanja.

Večerašnji poraz dakle bio je velik kao pobjeda, i Zamećani se s pravom raduju jer su u ukupnom zbiru pobijedili ekipu koja veći niz godina spada u gornji dom franscuskog rukometa – a znamo što francuski rukomet znači u svijetu…