Nova pobjeda Orijenta 1919! Iz Vinkovaca stižu tri boda, s vrha Druge HNL vidi se promocija!

Idi na originalni članak

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili su Cibaliju u Vinkovcima rezultatom 2:1

Oglas

Golove za Orijent 1919 postigli su Fatić u 16. i Monjac u 87. minuti.

U videu pogledajte slavlje nogometaša Orijenta i njihovih navijača nakon završetka utakmice u Vinkovcima!

CIBALIA – ORIJENT 1919 1:2 (0:1)

VINKOVCI – Stadion Cibalije. Utakmica 12. kola Druge HNL. Sudac: Matej Horvat (Zagreb). Gledatelja: 400.

Strijelci: 0:1 Fatić (16′), 1:1 Bajić (67′), 1:2 Monjac (87′).

CIBALIA: Marijanović – Šarić, Salapić, Bukvić, Karaula, Tustonjić, Anočić, Bajić, Dogan, Džijan, Pavlak

ORIJENT 1919: Berković – Mulac, Fatić, Gerc, Iličić, Smolčić, Monjac, Liber, Šantek, Vidas, Tadejević

Nogometašima Orijenta 1919 odgovaraju slavonski travnjaci: nakon Osijeka II pala je i Cibalija, a Crveni s Krimeje u 12. kolu Druge HNL došli su i do sedme prvenstvene pobjede, treće zaredom!

U 16. minuti Monjac je lijepo prošao desnom stranom, loptom po travnjaku odigrao u sredinu šesnaesterca domaćih a Fatić je iz blizine samo postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu za 0:1.

Bajić je u 68. minuti  glavom zatresao mrežu iza Berkovića za 1:1, ali to je uglavnom bilo sve od Vinkovčana.

Crveni su do pobjede došli na impresivan način, svojstven velikim i zrelim momčadima: nakon odličnog prvog poluvremena u drugom su uglavnom kontrolirali utakmicu čekajući priliku za odlučujući udarac domaćinu.

I prilika jer stigla pred sam kraj utakmice, u 87. minuti, kada domaći više nisu imali ni znanja, ni snage ni načina izjednačiti rezultat. Monjac je nakon odličnog pasa Flege pobjegao braničima domaćih gotovo s centra, nakon dugog trka nije izgubio prisebnost i u maniri iskusnog nogometnog “killera” pospremio loptu u mrežu iza vratara Marijanovića!

Slatka tri boda koja momčad Orijenta 1919 učvršćuju na drugom  mjestu ljestvice, iza nedodirljivog Šibenika, a to je pozicija s koje mogu razmišljati o dodatnim kvalifikacijama za popunu Prve HNL!

Nogometaše Orijenta i u Vinkovcima je pratila veća skupina najvjernijih navijača, Red Fuckersa, koji su ovo gostovanje iskoristili i za posjet Vukovaru kako bi odali počast žrtvama obrane legendarnog grada tijekom Domovinskog rata.