PRVA B LIGA - SKUPINA ZAPAD – seniorke

Zaustavljen pobjednički niz: Odbojkašice Rječine poražene s 1:3 u susretu s odbojkašicama Sv. Mateja

Odbojkašice Rječine nisu uspjele nastaviti pobjednički niz – nakon tri pobjede u kup utakmicama poražene su u prvom prvenstvenom susretu Prve B lige zapad. U nedjelju u njihovoj dvorani u Dražicama bolja je bila ekipa Sv. Matej rezultatom 1:3.

Sv. Matej je bolje krenuo u utakmicu i dok su se odbojkašice Rječine pribrale već je bilo 0:2 u setovima. U nastavku inicijativu preuzimaju odbojkašice Rječine i poprilično sigurno osvajaju treći set.

Bile su domaće djevojke na dobrom putu da izjednače na 2:2 u setovima i odvedu utakmicu do petog odlučujućeg seta, ali to im ipak nije pošlo za rukom.

Kratki osvrt na današnju utakmicu za Riportal je dala kapetanica odbojkašica Rječine Doris Curać:

“Svaka ekipa može imati loš dan, nama se to nažalost dogodilo na prvoj prvenstvenoj utakmici. Ovoga puta se nismo uspijele izvući da utakmica ode u našu korist. Svakako nećemo dopustiti da se isti scenarij ponovi. Svoju pravu igru pokazat ćemo u utakmicama koje nas očekujuu nastavku sezone.”

OK RJEČINA: Ira Rožić 2, Lena Ajšić 3, Petra Orešković 4, Doris Curać 5, Kiara Šepić 7, Marija Čabrijan 8, Lina Bovac 10, Rebekah Orešković 11, Ružica Juretić 12, Tea Vranješ 13, Nina Poropat 14, Lucija Vukas 15, Katja Šepčić 17 i Nikol Fućak 18.
Trenerica: Amela Curać

OK SV. MATEJ: Karin Malnar 1, Josipa Devčić 2, Mirela Vukorepa 4, Antonija Prpić 5, Manuela Legčević Grabar 7, Ana Dizdar 9, Laura Gračan 11, Marta Šokić 12, Lucija Miculinić 13, Ivona Kolar 14, Ana Milardović 15 i Lorena Burić 22.
Trenerica: Karmen Vukorepa

Odbojkašice Rječine sljedeći susret imaju već u utorak kada na svom terenu u Dražicama u 20.30 dočekuju Drenovu u okviru Kupa Hrvatske.