PRIPREMNA UTAKMICA

RIJEKA – FEHERVAR 0:1 U pripremnoj utakmici bijeli izgubili od mađarskog prvoligaša

Nogometaši Rijeke poraženi su od Fehervara 0:1 u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj u Umagu

RIJEKA – MOL FEHERVAR 0:1

UMAG – Gradski stadion igralište 4. Gledatelja 200. Sudac: Alen Halilović.

Strijelac: 0:1 Bamgboye (65′).

RIJEKA: Nevistić, Tomečak, Capan, Galović, Arsenić, Štefulj, Čerin, Lončar, Murić, Kulenović, Menalo (od 46′ Nwolokor, Braut, Escoval, Galešić, Smolčić, Travaglia, Lepinjica, Pavičić, Liber, Yateke, Frigan)

MOL FEHERVAR: Rockov, Fiola, Zeke, Visar, Tamas, Alef, Pinto, Houri, Geresi, Dardai, Budu (još su igrali: D. Kovacs, Bolla, Rus, Stopira, Hangya, Nikolov, Nyari, I. Kovacs, Halmai, Petrjak, Nikolic, Szabo, Bamgboye).

Trener Simon Rožman izrotirao je skoro sve igrače koje ima na raspolaganju, a bijeli su u prvom dijelu bili dominantniji i mogli su već u tom periodu riješiti pitanje pobjednika protiv drugoplasirane momčadi mađarskog prvenstva.

Ključan trenutak dogodio se u 65. minuti. Bendeguz je pucao s 20 metara, lopta se odbila od Smolčića na noge Bamgboyea koji je poentirao iz blizine – 0:1.

U osmoj minuti Menalo se sjurio prema golu, malo previše oklijevao i na kraju je bio samo korner za Rijeku. U 16. minuti Menalo je prošao po lijevoj strani i ubacio, vratar mađarskog sastava uspio je ukrotiti udarac.

U 23. minuti lijepa akcija Rijeke. Štefulj je ubacio, lopta je preletjela vratara Fehervara, Kulenovića je pucao glavom, ali lopta je u leđa pogodila braniča mađarske ekipe i tako je propala velika prilika.

Murić je u nastavku akcije izveo korner, lopta se odbila u visokom luku, te je završila na gredi.

U 27. minuti nakon pogreške obrane Fehervara, Menalo je gurnuo za Kulenovića, ali udarac s 15 metara završio je u bloku.

Od prilika Rijeke u drugom dijelu valja istaknuti bijeg Yatekea u 52. minuti kojeg je osujetila obrana Fehervara, dok je u 69. minuti njegov udarac obranio vratar mađarskog sastava.