ZADUŽILA HRVATSKU

Ovo je Marija Došen, u Vukovaru je izgubila tri sina, trudnu kćer i još dvoje unučadi

Sahranjena je u grobnici koju je sama kupila i platila. Bez ijedne počasti…

U Vukovaru je Marija Došen izgubila četvero djece – tri sina i jednu trudnu kćer – te još dvoje unučadi. Nije dočekala pokop svojih sinova. Sahranjena je u grobnici koju je sama kupila i platila, bez ijedne počasti. Tijela dvojice njezinih sinova, Ivana i Tadije, identificirana su iz masovne grobnice na Petrovačkoj doli i pokopana u travnju ove godine. Trećeg brata, a Tanjinog oca, ona i dalje traži.

“Vi dođete na identifikaciju i od čovjeka koji je bio dva metra i 130 kila dobijete jednu kost, ali opet, ta jedna kost ima svoje značenje. Ja bih voljela i da nađem jednu kost, ali da već završim s tom pričom. Sve sam starija. Sve mi to teže pada”, priznaje emotivna Tanja Došen, kći nestalog Martina Došena. Imala je samo 14 godina kada je na vlastite oči vidjela kako joj oca, stričeve, rođake i susjede odvode iz Vukovarske bolnice prema smrti, što je potpuno posijedilo.

“Moj otac gleda u moju majku s poda dolje. Govori joj: ‘Ljubice, šta se ovo događa’. Ona sliježe ramenima. U tom trenutku nailazi Veselin Šljivančanin i moja mama njega pita šta se događa. Na to joj on govori: ‘Te autobuse će pojest mrak u pola bijelog dana’. U tom momentu moj otac, on je imao desnu ruku u gipsu, lijevom rukom prekriva oči i govori mojoj majci: ‘vodi mi dijete odavde jel’ vidiš šta se događa'”, prepričava Tanja, prenosi Danas.hr.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari