NAKON NEUSPJEŠNIH PREGOVORA

Video | Radnici Jamnice, Zvijezde i Pik Vrbovca u štrajku: U Srbiji može – u Hrvatskoj ne

Do štrajka je došlo nakon višemjesečnih i neuspjelih pregovora radi produljenja kolektivnog ugovora i sklapanja novog dodatka kolektivnom ugovoru

Zaposlenici Fortenovinih tvrtki Jamnica plus, Zvijezda plus i PIK Vrbovec od danas su stupili u štrajk, nakon što je oko 2400 radnika na referendumu podržalo tu odluku.

Do štrajka je došlo nakon dugotrajnih, ali neuspješnih pregovora o produženju kolektivnog ugovora i sklapanju novog dodatka postojećem ugovoru, priopćili su iz Sindikata zaposlenih u poljoprivredi, prehrambenoj i duhanskoj industriji te vodoprivredi Hrvatske (Sindikat PPDIV-a Hrvatske).

“Radnici i članovi Sindikata jasno izražavaju svoju volju – žele kolektivni ugovor koji im jamči materijalna prava koja su do sada imali, poput božićnice, regresa, naknade za prijevoz, toplog obroka, dodatka za minuli rad, otpremnine u slučaju otkaza ili odlaska u mirovinu, kao i povećanje plaća”, poručili su iz Sindikata.

‘Otvoreno priopćili da ne žele sklopiti novi dodatak’

Iz sindikata su također istaknuli da su vlasnici i uprava tvrtke javno izjavili kako ne namjeravaju potpisati novi dodatak kolektivnom ugovoru, iako su se potpisivanjem protokola obvezali na pregovore vođene u dobroj vjeri s ciljem postizanja dogovora oko kolektivnog ugovora. Štrajk se simbolično održava pod nazivom „U Srbiji može – u Hrvatskoj ne!“, jer je u tvrtki Dijamant, koja je također dio Fortenova sustava, kolektivni ugovor produžen, a radnicima u Srbiji zadržana i povećana određena materijalna prava, prenosi Danas.hr.

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari