VREMENSKA PROGNOZA

VRIJEME Temperature idu i do 35 stupnjeva, ali stiže i južina!

Foto: Riportal

Na sjevernom Jadranu danas prolazno više oblaka, ali ostaje dojam sunčanog vremena

Danas nam ponovno jača greben anticiklone, a počinje nam pritjecati i sve topliji zrak u jugozapadnoj atmosferskoj struji. Sve više temperature ćemo od nedjelje, uz južinu, sve teže podnositi.

SUBOTA

Prijepodne sunčano i vedro. Malo mirnije nego prošli dana, uz tek ponegdje još slab burin, a zadržati će se još kratko i ugodno.

Više u VIDEOPRILOGU:

Poslijepodne u središnjim i sjeverozapadnim predjelima i dalje prevladavajuće sunčano, oblaci uglavnom tek oni visoki slojeviti, dok bi razvoja onih tornjastih oblaka moglo biti u Zagorju i Međimurju. Vjetar većinom slab, na sjeveru ponegdje do umjeren južni, pa će uz 30ak stupnjeva biti i prilično sparno.

Na sjevernom Jadranu prolazno više oblaka, ali ostaje dojam sunčanog vremena. No, ponegdje na krajnjem sjeveru Istre i uz granicu Slovenijom može opet biti i razvoja oblaka, no pljuskovi su manje vjerojatni. Vjetar uglavnom slab, tek navečer kreće jugo pa će biti posvuda vruće i sparno.

U Slavoniji, Baranji i Srijemu većinom sunčano, čak često vedro, a i ovdje će sveprisutna biti vrućina i sparina, tek rijetko slab do povremeno umjeren jugoistočnjak.

U Dalmaciji obilje sunca, vedrine i vrućine, a sparinu će tek malo ublažiti slab vjetar s mora. Temperatura iznad 31 °C, u zaleđu i dolini Neretve do 35 °C.

IDUĆIH DANA NA KOPNU

Kreće nam izražena vrućina, a porasti će od nedjelje i noćna temperatura pa će mnogi teško spavati. Bit će to vrijeme po južini pa neće biti posve stabilno. Tako uz povremeni višak oblaka može biti kojeg kraćeg popodnevnog pljuska, uglavnom u zapadnim područjima, a najčešće u utorak.

IDUĆIH DANA NA MORU

Sve neugodnije od nedjelje i na Jadranu, ne samo zbog visokih temperatura, već i zbog umjerenog i jakog na udare u nedjelju i ponedjeljak moguće i olujnog juga. Malo mirnije od utorka. Mala mogućnost za kraći pljusak, gotovo svakodnevno, postoji na sjevernom dijelu, osobito u utorak kad može biti i neverina. Temperature iznad prosjeka, a iako će se na južini činiti malo manje vruće, problem će predstavljati vrlo tople i tropske noći, kada se temperatura ponegdje neće spuštati ispod 25 °C, donosi Dorian Ribarić za RTL Vijesti.

Iz naše mreže
Preporučeno
video dana
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari