NEUSPJEH NA GOSTOVANJU

DRUGA HNL Orijent 1919 bez bodova u golijadi u Dugopolju

Ilustracija: Marko Lukunic/PIXSELL

Damir Milinović debitirao je na klupi Orijenta 1919 porazom na gostovanju. Kobni su bili prekidi za momčad Orijenta 1919 u prvom dijelu susreta

DUGOPOLJE – ORIJENT 1919 4:3

ŠC Hrvatskih vitezova. Druga HNL, 3. kolo. Sudac: Toni Dadić (Zagreb). Bez gledatelja

Strijelci: 1:0 Čerina (14), 2:0 Čerina 28), 2:1 Brdar (32), 3:1 Jukić (45+2-11m), 4:1 Jukić (68), 4:2 Gerc (87), 4:3 Gerc (89)

Žuti kartoni: J. Bašić (Dugopolje), Berković, Liber, Flego (Orijent 1919)

DUGOPOLJE: Silić, Rodić (81 Jurica), Čerina, Bulbwa (81 Markota), Bushaj (52 M. Bašić), Kurtović, Jukić, J. Bašić (81 Čorić), Balić (66 Rakić), Dadić, Karabatić

ORIJENT 1919: Berković, Vidas (84 Flego), Mulac, Smolčić, Tadejević, Šantek (46 Črnko), Liber, Fatić, Morožin, Monjac, Brdar (81 Gerc)

Trener Damir Milinović debitirao je porazom u golijadi, Dugopolje je pobijedilo Orijent 1919 rezultatom 4:3.

Kobni su bili prekidi za momčad Orijenta 1919 u prvom dijelu, koncentracija očito nije bila dobra, javlja Sportcom.

U 14. minuti Čerina je doveo domaćina u vodstvo iz slobodnog udarca, isti igrač u 28. minuti povećao je vodstvo nakon udarca iz kuta.

Pribrala se gostujuća momčad, u 32. minuti Brdar je postigao prvijenac nakon povratka na Krimeju.

Monjac je ubacio, Brdar je udarcem glavom smanjio zaostatak – 2:1.

Nije riječka momčad uspjela održati minimalni zaostatak do odmora, u drugoj minuti nadoknade Jukić je realizirao kazneni udarac – 3:1.

U drugom dijelu Orijent 1919 je morao preuzeti rizik što su domaćini kaznili pogotkom u 68. minuti Jukić je povećao vodstvo nakon odbijene lopte – 4:1.

U završnici utakmice Orijent 1919 je preuzeo inicijativu i dvama pogocima Gerca poraz učinio podnošljivim.

Dojam je da su se gosti prekasno trgnuli…