
Na snimci se vidi nekoliko muškaraca u donjem rublju kako ulaze pod slapove fontane, smiju se i vesele, očito nesvjesni prema kulturnim normama i javnom redu
Na popularnoj Facebook stranici GetDirekt objavljena je snimka na kojoj se vidi skupina stranih turista kako se u kasnim večernjim satima polugodih kupaju i zabavljaju u fontani kod Đardina.
Na videu se nekoliko muškaraca u donjem rublju spušta pod vodene slapove fontane, smije se i veseli, očito ne mareći za kulturne norme ni javni red.
Val negativnih komentara
Snimka je potaknula brojne negativne reakcije na društvenim mrežama, osobito među Splićanima koji već godinama ukazuju na nekontrolirano ponašanje turista u sezoni. „Užas. Uništavaju naš grad, a nitko ne reagira. Svake večeri je sve gore – povraćaju po ulicama, pišaju… Predali smo grad na milost i nemilost strancima“, požalio se jedan komentator.
„Hrvatska će od turizma postati Sodoma i Gomora“, dodao je drugi.
Građani ističu da to nije usamljen slučaj te ponovno pozivaju nadležne da pojačaju nadzor i ugrade strože mjere kontrole, kako bi se zaštitio javni prostor i vrijedna kulturna baština u staroj gradskoj jezgri i njezinoj okolici, prenosi Net.hr.







