U večernjim satima u utorak, 22. srpnja 2025. brod „Deala“ dotegljen je s pozicije nasukanja u plutajući dok
Time je završena pretposljednja i ključna faza na uklanjanju ovog broda koji je plovio pod tanzanijskom zastavom, a koji se od trenutka nasukanja nalazio na ulazu u Raški zaljev.
Tijekom provođenja ove faze nije došlo do onečišćenja mora no, iz sigurnosnih razloga, oko broda i plutajućeg doka postavljene su zaštitne brane. Tijekom današnjeg dana započet će podizanje broda i plutajućeg doka iz mora, a u slijedećim danima i učvršćivanje broda na samom doku kako bi se mogao tegljačima otegliti do brodogradilišta u Turskoj.
Završetkom svih ovih aktivnosti, brod „Deala“ će i konačno bit uklonjen iz Raškog zaljeva, a bez troška za Državni proračun obzirom da sve troškove snosi osiguravateljsko društvo.
Informacije o do sada provedenim aktivnostima i daljnjem tijeku, predstavnicima medija pojasnit će lučka kapetanica u Puli Dolores Brenko Škerjanc, danas, 23. srpnja u 14.00 sati ispred Lučke kapetanije u Puli (Riva 18).















