
Udruženje obrtnika Rijeka u subotu, 14. veljače 2026. godine, organizira 19. Maškaranu jotu, tradicionalnu manifestaciju koja će se održati od 11 do 14 sati na Korzu (Trg Republike Hrvatske), uoči međunarodne povorke Riječkog karnevala.
Ovogodišnja Maškarana jota ima i snažnu humanitarnu notu – sav prihod prikupljen tijekom manifestacije namijenjen je Udruzi JAKO SRCE iz Rijeke, s ciljem opremanja prostora udruge medicinskom opremom za prevenciju i praćenje kardiovaskularnih bolesti.
U organizaciji Ceha ugostitelja i turističkih djelatnika Udruženja obrtnika Rijeka, uz potporu obrtnika drugih struka te učenika Ugostiteljske škole, pripremit će se oko 600 porcija tradicionalne maškarane jote, dok će palentu kompiricu kuhati Udruga Palentar. Posjetitelji će za simbolični iznos po principu „Daj ča daš“ moći kušati maškaranu jotu, sok ili vino te fritule.
Program će dodatno obogatiti članovi Ceha frizera, kozmetičara i pedikera Udruženja obrtnika Rijeka, koji će zainteresiranima ponuditi face painting i izradu maškaranih frizura, također uz simboličnu donaciju.
Manifestaciju će voditi Jana Bubnič Arčanin, a za glazbeni ugođaj pobrinut će se grupa Fiesta. Po završetku događanja organiziran je i turistički obilazak starog dijela grada Rijeke za sve zainteresirane građane i posjetitelje.
Maškarana jota i ove će godine spojiti tradiciju, karnevalski duh, humanitarnu svrhu i bogat program u samom središtu grada.







