REGIONALNI KLUB (PGS/IDS/LR)

Trošelj o reorganizaciji gradske Uprave: ‘Prijedlog reforme bez ikakvih mjerljivih pokazatelja, učinaka i obrazloženja’

Reforma, reorganizacija i preustroj gradske Uprave bila je središnja točka dnevnog reda današnje sjednice riječkog Gradskog vijeća, a u ime vijećničkog kluba PGS/IDS/LR govorila je Ana Trošelj iz Primorsko goranskog saveza.

– Mi u regionalnom klubu ne dvojimo da je reorganizacija gradske Uprave pravo nove izvršne vlasti. Međutim, s obzirom na vrlo štur materijal što je pred nama, čekali smo ovaj uvodni dio izlaganja kako bismo čuli neke konkretne razloge i mjerljive parametre predložene reorganizacije, ali ih nismo čuli, rekla je Ana Trošelj pa podsjetila na citate današnje izvršne vlasti kojima su prozivali bivšeg gradonačelnika Marka Filipovića zbog nedostataka mjerljivih parametara, metrike, stručnih analiza i objašnjenja, zacrtanih ciljeva…

– Ni sada nemamo predstavljene mjerljive parametre, metrike ili stručne analize, nismo ih čuli ili čitali ni prije sjednice ni na sjednici, nisu nam predočeni ni verbalno niti ikako drukčije. S obzirom na to, regionalni klub neće podržati ovakav prijedlog, zaključila je Trošelj, a na njezine riječi reagirala je gradonačelnica Iva Rinčić prozvavši je za destruktivnost. Ipak, i na žalost, ponudila je odgovor na primjedbe Trošelj.

– Metrika je u pripremi, ali još nije vani, nije javno dostupna jer moramo vidjeti hoće li prijedlog preustroja proći. Ako prođe, onda tek sljedi proces definiranja mjerljivih pokazatelja, ustvrdila je Rinčić što je, ustvari, dalo šansu Trošelj za poentiranje.

– Niti smo pozvani na pregovore, niti smo do sjednice bili upoznati sa sadržajem prijedloga pa ne znam kako smo, kada i gdje ustvari i mogli biti konstruktivni. Čekali smo i danas neka obrazloženja i mjerljive parametre koji, rekli ste, još nisu gotovi i s obzirom na to uistinu ne znam zbog čega je materijal danas pred nama i za što bismo trebali glasati, retorički je upitala, a potom se osvrnula i na HDZ-ovog vijećnika Josipa Ostrogovića koji je tijekom rasprave spominjao SDP-ove „patuljčiće” i optužio ih za višedesetljetno nanošenje štete građanima.

– Ako ste mislili na nas iz PGS kada ste spominjali „patuljčiće”, onda Vam poručujem da i patuljci mogu biti veći od Vas tako visokog. Sram Vas bilo zbog svega izrečenog. Da, podržali smo reorganizaciju bivšeg gradonačelnika jer smo s njim, za razliku od sadašnje situacije, razgovarali i pregovarali. I da Vam kažem, znate li što smo i koliko dobili od bivših vlasti? Tražili smo 0 i dobili 0 pročelnika, tražili smo 0 i zaposlili 0 naših članova u gradskoj Upravi. Bit će zanimljivo u budućnosti promatrati koliko će HDZ svojih ljudi zaposliti u Gradu i gradskim društvima nakon što danas podržite prijedlog gradonačelnice i napokon postanete dio vladajuće većine, zaključila je Trošelj.

Iz naše mreže
Preporučeno