POBJEDA RIJEKE NAKON DRAME

KAKVA DRAMA U GORICI! Odlična Rijeka “razbila” domaće s 4 gola, a onda strijepila za pobjedu!

Pixsell

Trener Rijeke Goran Tomić, gladan bodova, zaigrao je s izuzetno ofanzivnom postavom i to mu se isplatilo – nakon neviđene drame na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici!

GORICA – RIJEKA 3:4 (0:2)

VELIKA GORICA – Gradski stadion. Utakmica 27. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Duje Strukan (Split). Bez gledatelja.

Strijelci: 0:1 Andrijašević (11), 0:2 Drmić (13), 0:3 Murić (50), 0:4 Čerin (64), 1:4 Mitrović (74), 2:4 Mudrinski (84), 3:4 Galović (autogol, 85)

GORICA: Banić, Jovičić, Steenvoorden, Hamad (od 71′ Mitrović), Špikić (od 46′ Lovrić), Doka, Martinsson (od 55′ Pršir), Babec, Kalik (od 55′ Nimeli), Krizmanić, Matar (od 71′ Mudrinski)
RIJEKA: Nevistić, Galović, Murić (od 88′ Liber), Čerin (od 75′ Mudražija), Menalo (od 88′ Pavičić), Drmić (od 71′ Kulenović), Andrijašević, Štefulj, Tomečak, Capan, Lončar

Na Veliku subotu ukazala nam se Rijeka kakvu volimo – Rijeka koja teče, “veze”, tuče, zabija! Zaigrao je trener Rijeke Goran Tomić na za Rijeku tradicionalno neugodnom terenu s “ludo” ofanzivnom postavom – u prvih 11 bili su i Drmić, i Menalo, i Murić, i Andrijašević, i uvijek napadački orijentirani Lončar! Međutim, u zadnjih 15 minuta susreta, nakon vodstva bijelih od 4:0 i nekoliko izmjena u momčadi, gledali smo pravu dramu! Mitrović je pogodio za Goricu u 74., Mudrinski u 83., a autogol je zabio Galović u 85. minuti! No pobjeda je svejedno itekako slatka, jer Rijeka je samo jednom u posljednjih deset susreta s Goricom uspjela doći do pobjede.

Od prve sekunde Riječani su zaigrali otvoreno, gladni uspjeha, golova i bodova – bila je to Rijeka kakvu na ovome stadionu nismo nikada gledali! Sve do strašnog pada koncentracije u posljednjih deset minuta utakmice…

Bijeli su mogli, i trebali, povesti već u 8. minuti! Nakon kornera Gorice, Rijeka je očistila opasnost, Andrijašević je sjajno gurnuo loptu za Murića koji se sjurio sam kod duh prema vratima Gorice. Nogometaš Rijeke zaobišao je i vratara Banića, ali malo iskosa pogodio je vanjsku mrežu!

Na svu sreću, bijeli si nisu dali previše vremena za razmišljanje o propuštenoj “mrtvoj” šansi. Poveli su već tri minute kasnije! Bila je to krasna akcija Rijeke. Andrijašević je odigrao za Murića koji je sjajno podvalio povratnu loptu za Andrijaševića. Franko je gurnuo loptu kroz noge vrataru Baniću!

Samo dvije minute kasnije, Rijeka je podebljala vodstvo! U 13. minuti, Murić je sjajno ubacio, a Drmić poentirao glavom!

Rijeka je nastavila kontrolirati igru i situaciju na terenu, i uz nekoliko poluprilika s obje strane krenulo se na odmor.

Početkom nastavka, u najboljem mogućem trenutku, bijeli su zabili i treći gol! U 50. minuti Menalo je nakon polukontre povukao loptu i odigrao za Murića koji je snažno udario po lopti s nekih 14-15 metara iskosa – lopta se odbila od Jovičića i završila u mreži!

U 64. minuti lopta se po četvrti put našla u mreži rezigniranog vratara domaćih Banića! Bijeli su u gotovo rukometnom stilu “prebrojavali” domaće ispred šesnaesterca, dok lopta nije došla do Čerina koji je potegnuo s dvadesetak metara – snažno i precizno udarena lopta završila je skoro u “maloj mrežici”, neuhvatljivo za Banića!

Za Rijeku je sve bilo idealno, mnogi su se pitali s koliko će golova Rijeka ispratiti domaće u svlačionicu, a onda je uslijedila šokantna završnica!

U 74. minuti za domaće je zabio Josip Mitrović.  Nakon kornera lopta se odbila od vratnice, Mitrović se najbolje snašao i smanjio zaostatak. U tom trenutku činilo se da je to utješni gol za Goričane…

Ali, u 84. minuti već je bilo 2:4! Nakon ubačaja s lijeve strane, Mudrinski je lijepo pogodio loptu glavom i ona se u nezaustavljvoj putanji zabila iza nemoćnog Nevistića!

To je već bio sognal za uzbunu, a u redovima bijelih zavladala je i panika. Najbolje se to očituje u načinu na koji je Gorica zabila svoj treći gol! Nakon ubačaja s lijeve strane, Galović je pokušao snažnim udarcem po lopti “očistiti” situaciju u petercu Rijeke, ali ju je uspio samo “zakucati” u mreži iza šokiranog Nevistića. Neposredno prije toga, Murić je imao veliku priliku – povukao je akciju, ušao u kazneni prostor, ali lopta je po njegovu udaru otišla pored gola!

U sudačkoj nadoknadi vremena Goričani su pokušali na sve načine doći do izjednačujućeg gola, ali na svu sreću nisu uspjeli u tome. Iako je pobjeda sačuvana u grčevitoj završnici, bijelima treba čestitati na majstorskih 75 minuta igre, pobjedi i konačnom razbijanju “goričkog prokletstva”!