Komadina izvijestio o potresu na Krku: Prema trenutačnim informacijama nema žrtava ni većih oštećenja

Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
Advertisement

Župan Zlatko Komadina izvijestio je kako je u kontaktu s Centrom 112

Povodom potresa koji se na području Primorsko-goranske županije osjetio u prijepodnevnim satima s epicentrom detektiranim na području Općine Baška, na potezu Bašćanska Draga – Jurandvor, župan Zlatko Komadina izvijestio je kako je u kontaktu s Centrom 112, a prema trenutačnim informacijama nema žrtava ni većih oštećenja.

“Prijavljene su napukline na zgradama i oštećenja dimnjaka u Baški. Prema informacijama seizmologa, epicentar potresa je bio dubinski, snage 4,8 po Richteru koji je u epicentru procijenjen na VI stupnjeva EMS ljestvice te se nije značajno reflektirao na površini“, izjavio je župan Komadina.

Govoreći o stanju zgrada javnog sektora, župan je istaknuo da su zgrade su u dobrom stanju i redovno održavane.

“Otpornost na potres ovisi o vremenskom periodu u kojem su pojedine zgrade građene, a svakako ćemo intenzivirati pregled objekata i eventualnu dogradnju njihove statike”, zaključio je župan te dodao da je u kontaktu i s premijerom Plenkovićem koji je ponudio pomoć ako se ukaže potreba.

Također, sutra iz opreza, a kako bi prije povratka djece statičari pregledali pukotine nastale od potresa, Osnovna škola Frank Krsto Frankopan i sve područne škole te škole na Krku neće imati nastavu.

Iz naše mreže
Preporučeno
Video dana
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari