SENZACIONALNA IGRA HRVATSKE

Briljantna Hrvatska! Rapsodija naših rukometaša, ‘rasturili’ Španjolce na otvaranju Europskog prvenstva!

Hrvatska je pred više od 8000 navijača upravo na EP-u razbila moćne viceprvake Španjolce. Igrač utakmice – Ivan Martinović!

HRVATSKA – ŠPANJOLSKA 39 – 29

MANNHEIM – SAP Arena. Utakmica 1. kola skupine B Europskog rukometnog prvenstva.

Hrvatska rukometna reprezentacija razvalila je moćnu Španjolsku u 1. kolu skupine B Europskog prvenstva!

Hrvatska muška rukometna reprezentacija u petak je navečer odigrala senzacionalnu utakmicu u 1. kolu skupine B EP-a.

Izabranici Gorana Perkovca pobijedili su aktualne europske viceprevake – moćne Španjolce. Naši su rukometaši u prvih 30 minuta u potpunosti deklasirali Furiju. Španjolci nisu znali kako odigrati na 6-0 postavljenu obranu, a Tin Lučin je, ušavši s klupe, u prvom dijelu zabio 5 komada.

Uz njega, Mario Šoštarić je bio 3-3 u golovima. Na poluvrijeme smo otišli sa +4 (14-18). Nevjerojatnih 20 prvih minuta gledalo je više od 7 000 hrvatskih navijača u SAP Areni. Imali smo u jednom trenutku i 12-6 vodstvo, ali do kraja su Španjolci uspjeli ipak malo smanjiti zaostatak.

Perez de Vargas Moreno, golman Španjolske, u prvih 30 minuta je imao 0 obrana, a braća Dušebajev su u rubrici golovi isto bili na nuli.

U prvih 3 i pol minuta nastavka, Hrvatska je napravila blitzkrieg i u 34. imali smo 14-22 – + 8, a u 36. na semaforu je stajalo 15-24 za naše, a u 37. je bilo 16-25.

Devet puta u utakmici do 46. minute smo imali +9, a u 47. smo imali i +10 – 23-33. U 50. Hrvatska je vodila i 11 razlike (23-34), piše Net.hr.