BRAVO! Odlični rezultati plivača riječkog Primorja na prvenstvu u Rusiji

Iznimno dobre rezultate na juniorskom prvenstvu Europe koje se održalo 3. do 7. srpnja 2019. godine u ruskom Kazanu ostvarili su plivači Primorja

Ana Herceg osvojila je ukupno 8. mjesto u finalnoj utrci 200 leđno sa rezultatom 2:16,58. Ana je najprije u jutarnjim kvalifikacijama isplivala 2:14,04 i oborila juniorski rekord Hrvatske kojeg je držala Sanja Jovanović. U polufinalnoj utrci bila je još brža te sa 2:13,33 oborila novi mlađe seniorski rekord Hrvatske kojeg je također držala Sanja Jovanović. Ana je još nastupila na 200 slobodno (2:04,93) zauzevši 33. mjesto te na 200 mješovito (2:21,23) i 29. mjestom te u štafetama 4 x 100 mješovito i 4 x 100 slobodno u kojima je zauzela 13. mjesto te u štafeti 4 x 100 slobodno mix sa ukupno 12. mjestom.

Antonio Rajković, kojega je ozljeda spriječila u finiširanju priprema za najvažniji nastup sezone, izvukao je svoj maksimum i odlično odradio svoje utrke. Na 50 prsno otplivao je 29,56 i zauzeo 23. mjesto dok je na 100 prsno sa 1:05,19 zauzeo 35.mjesto. Antonio je sudjelovao i u štafetama 4 x 100 mješovito mix koja je zauzela 14. mjesto te u štafeti 4 x 100 mješovito koja je zauzela 20. mjesto

Veliki uspjeh ostvario je Primorjaš Antonio Đaković koji pliva pod zastavom Švicarske. Postao je europski prvak na 400 slobodno sa 3:47,89, brončani na 200 slobodno (1:47,26) dok je na 100 slobodno ostao na korak do postolja.