EURO 2020

ENGLESKA-HRVATSKA 1:0 Poraz Vatrenih na startu natjecanja na EURU, Dalićevi izabranici blijedi i nemoćni

Hrvatska nogometne reprezentacija upisala je poraz u prvom kolu grupne faze Europskog prvenstva

ENGLESKA – HRVATSKA 1:0

LONDON – Stadion Wembley. Utakmica 1. kola Skupine D Europskog prvenstva.

ENGLESKA: Pickford , Trippier, Mings, Stones, Walker, Mount, Rice, Phillips, Sterling, Kane, Foden

HRVATSKA: Livaković, Gvardiol, Ćaleta-Car, Vida, Vrsaljko, Brozović, Perišić, Kovačić, Modrić, Kramarić, Rebić

Strijelci: 1:0 Sterling (57.)

Skupina D: Engleska 3, Hrvatska 0, Češka, Škotska

U susretu 1. kola D skupine Europskog nogometnog prvenstva reprezentacija Hrvatske je danas poslijepodne na stadionu Wembley izgubila od Engleske s 0-1.

Engleska je odnijela pobjedu s minimalnih 1:0 golom Raheema Sterlinga u drugom dijelu utakmice.

Englezi su žestoko pritisnuli na početku i već u 6. minuti Foden je pogodio stativu. Domaćin je imao odličnu priliku i u 9. minuti, no Livaković je sjajno obranio Phillipsov udarac.

Na početku susreta, Englezi su stajali puno bolje na terenu, imali rješenja, a Hrvatska je prilično loše igrala prema naprijed i nije uspijevala stvoriti nešto konkretnije. Tek u 27. minuti vidjeli smo pravi pokušaj Hrvatske.

Ubacio je Šime Vrsaljko, ali Ivan Perišić pucao je isprve daleko iznad gola. Nakon tih prvih pola sata, Hrvatska se konačno uspjela othrvati pritisku i smiriti loptu. Nažalost, još uvijek prema naprijed nije bilo dobro, mada su Vatreni obrambeno izgledali solidno.

Na samom kraju prvog dijela, Engleska je dobila priliku s dvadesetak metara, no za razliku od polufinala u Rusiji prije tri godine, Kieran Trippier nije pogodio već je lopta zaustavljena od strane živog zida, piše Sportnet.rtl.hr.

U nastavku susreta, Hrvatska je izgledala puno bolje. Očekivao se veći pritisak Engleza, ali Vatreni su preuzeli kontrolu nad loptom i činilo se da bi kao u Rusiji, Hrvatska mogla u drugom dijelu opasnije ugroziti protivnika. Englezi su djelovali potpuno bezidejno, nisu uspjeli povezati redove, ali nažalost niz pogrešaka u obrani u 57. minuti stajalo nas je primljenog gola.

Engleska je povela u 57. minuti golom Raheema Sterlinga. Kyle Walker je sjajno proigrao Kalvina Philipsa koji je ubacio u kazneni prostor do napadača Manchester Cityja, a ovaj je sa 10-tak metara svladao Livakovića.

U 65. minuti Vatreni su imali još jednu dobru šansu. Kovačić je nakon odbijene lopte pogodio obrambeni blok, a Ante Rebić isprve tuče iz izgledne pozicije daleko od gola. Zlatko Dalić pokušao je nešto promijeniti uvođenjem Nikole Vlašića i Josipa Brekala, kasnije su ušli Bruno Petković i Mario Pašalić, ali izmjene nisu donijele neke značajne promjene.

Do kraja susreta “Vatreni” su pokušavali izjednačiti, ali nisu ozbiljnije ugrozili engleska vrata.

Englezi su vrlo mirno priveli susret kraju, pametno čuvali loptu, a nerijetko “krali” vrijeme čuvanjem lopte. Hrvatska je potpuno pritisnula Englesku posljednjih desetak minuta, kružila oko obrane, ali bez neke značajne prilike. U posljednjim sekundama susreta, Pašalić je pucao iz okreta s desetak metara, ali lopta je otišla preko gola.

Utakmica se igrala na stadionu Wembley pred 22.500 gledatelja, a sudio je Talijan Daniele Orsato.

Bio je to 11. međusobni susret “Vatrenih” i “Gordog Albiona”, Engleska je slavila šest puta, Hrvatska tri puta, a dva susreta su završila bez pobjednika.

U drugom susretu iz ove skupine u ponedjeljak će u Glasgowu snage odmjeriti Škotska i Češka.

“Vatrene” u drugom kolu, 18. lipnja u Glasgowu očekuje susret protiv Češke, dok se u Londonu sastaju Engleska i Škotska.

Zadnje kolo na rasporedu je 22. lipnja, “Vatrene” će u Glasgowu igrati protiv Škotske, dok se u Londonu sastaju Češka i Engleska.