BUGARI POVELI PA SE RASPALI

Luda završnica dvoboja u Dohi: Vatreni se na krilima Modrića i Kramarića vratili iz ponora

Hrvatska je pobijedila Bugarsku 2:1 u prijateljskoj  utakmici u Dohi u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo

HRVATSKA – BUGARSKA 2:1

DOHA – Prijateljska utakmica. Stadion Education City

HRVATSKA: Ivušić – Vida, Škorić, Ćaleta-Car – Oršić, Majer, Moro, Pašalić, Barišić – Vlašić – Livaja

BUGARSKA: Vucov – Turicov, P. Hristov, A. Hristov, Jordanov – Nedelev, Čočev, Malinov, Kirilov – Minčev, Despodov

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je danas u pripremnom dvoboju u Dohi preokretom Bugarsku s 2-1 (0-0). Na kraju je ovaj rezultat dobar, iako nije sve bilo idealno u igri Vatrenih, piše Net.hr.

Vatreni su dobro ušli u susret, no nisu uspjeli probiti čvrste Bugare, u prvom poluvremenu nije bilo golova. U nastavku je Bugarske postajala sve opasnija te u 69. minuti stigla do vodstva.

Strijelac je bio Despodov koji je zabio nakon kontranapada.

No, vrlo brzo nakon toga Hrvatska je preokrenula.

Vatreni su izjednačili pogotkom Luke Modrića iz jedanaesterca u 76. minuti, a za 2:1 je pogodio Andrej Kramarić koji je “zavaljao” obranu Bugarske pa poentirao u 80. minuti.

Ključni trenutak dogodio se ulaskom Krame koji je prvo izborio penal kojeg je realizirao Luka, a onda i maestralno zabio za 2-1. Također, u 26. minuti ozlijedio se Mile Škorić, kojeg je zamijenio Marin Pongrančić.

U 63. minuti Duje Ćaleta Car je isključen, a Bugarin Despodov je dobio drugi žuti karton u 69. minuti, kada je skinuo majicu slaveći gol.

Hrvatska je u Dohi u subotu odigrala 1-1 protiv Slovenije, a u odnosu na tu utakmicu izbornik Zlatko Dalić je protiv Bugara promijenio cijelu početnu momčad, osim Ćalete Cara.

U Dohi je u petak ždrijeb skupina Svjetskog nogometnog prvenstva.