ISTRA 1961 – RIJEKA 0:1 Rijeka sigurnom i nadmoćnom igrom „zauzdala“ Puljane i uzela nova tri boda

ISTRA 1961 – RIJEKA 0:1 (0:1)

PULA – Utakmica 9. Kola MaxTV Prve lige. Stadion Aldo Drosina. Gledatelja 2500.
Suci: Fran Jović (Zagreb), Goran Pataki (Đakovo), Bojan Zobenica (Vinkovci), Tihomir Pejin (Donji Miholjac).

Strijelac: Bezjak (9)

ISTRA 1961: Iveša, Žićić, Ojdanić, Grković, Bouhna (od 78′ Pavlović), Tomić, Đurić, Mišić, Heister, Zolotić (od 61′ Repić), Kasalica

RIJEKA: Vargić, Ristovski, Lešković, Mitrović, Bertoša (od 48′ Vešović), Maleš, Močinić, Radošević, Bezjak (od 88′ Roshi), Balaj, Tomasov

Riječani su s centra krenuli u formaciji 4-3-3-, bez kartoniranih Samardžića i Bradarića, umjesto kojih su zaigrali Lešković i Radošević. Za razliku od ultrablijedih hrvatskih košarkaša u današnjoj utakmici osmine finala Eurobasketa, Riječani su imali plan, imali igrače sposobne provesti ga, sa spoznajom da se većim dijelom utakmice mora „rudarski“ raditi, a ne umirati u nekakvoj ljepoti. Na koncu su većinu utakmice upravo tako i odigrali, na sigurnost, mirnoću, vladanje terenom i loptom, pa i u slučajevima kada je trebalo jednostavno umrtviti ritam utakmice i smiriti u startu želju domaćina da krene silovitije po pozitivan rezultat.

Trenutak odluke zbio se u 9. minuti, i to iz „školske“ akcije Riječana kakve često forsiraju na treninzima. Maleš je osvojio jednu loptu koju su Radošević i Balaj proslijedili do Močinića, a ovaj je dubinskim proigravanjem pronašao Tomasova koji pronalazi Bezjaka na 7-8 metara od vratiju Puljana – Bezjak skreće loptu neobranjivo u gol.

Iako utakmica nije bila neka ljepotica koja će se pamtiti, Rijeka je cijelim tijekom igre imala kontrolu u svojim nogama, i u konačnici konkretnije poteze prema golu suparnika. Prvi već u 4. minuti kada je Tomasov primio loptu na rubu kaznenog prostora i pucao, ali Iveša brani i izbija u korner. Iz kuta je ubacio Tomasov a Lešković glavom pucao preko gola

Puljani su pokušali odgovoriti, ali bez konkretnijih opasnosti za Vargića. U sljedećim minutama igralo se uglavnom na sredini terena, no u 21. nova prilika za goste – Močinić dodaje Tomasovu koji s ruba kaznenog prostora iz voleja puca preko gola. I pred sam kraj poluvremena Radošević je osvojio loptu na sredini terena i pokušao proigrati Balaja koji je mogao krenuti sam prema Iveši, ali Žižić u posljednji trenutak blokira dodavanje

U drugom poluvremenu Rijeka je igrala koliko je bilo potrebno da Puljane drži „na uzici“. Radošević je u 71. pokušao iz slobodnog udarca s 30-ak metara, no Iveša odbija u korner.

U 75. i 77. minuti Močinić i Tomasov pokušavaju udarcima s ruba kaznenog prostora, no bez opasnosti po Ivešu. Rijeka je došla do novog pozitivnog rezultata i nova tri boda, što je najvažnije u utakmici na uvijek neugodnom pulskom stadionu.