LUDNICA U LEICESTERU! Matični klub „našeg“ Andreja Kramarića upravo postao prvak Engleske!

„Došli su niotkuda i postali prvaci“! I to dva kola prije kraja Premier lige! Večeras su Chelsea i Tottenham odigrali 2:2 i Tottenham više ni matematički ne može dostignuti Leicester na prvom mjestu ljestvice

Navijači Leicestera će zauvijek pamtiti 2. svibnja 2016. godine, jer su po prvi puta u 132 godine dugoj povijesti kluba postali prvaci Engleske.

U 83. minuti utakmice Chelsea – Tottenham Eden Hazard postigao je krasan gol i izjednačio rezultat u susretu njegova Chelsea i Tottenhama na 2:2. Taj rezultat ostao je do kraja utakmice. Iako je Tottenham imao vodstvo 2:0 i eventualnom pobjedom mogao Leicesteru i dalje „puhati za vratom“ u bitci za titulu prvaka Engleske, nije izdržao – „Lisice“ iz Leicestera su prvaci Engleske!

U Leicesteru su napeto pratili ovu utakmicu, a slavlje na gradskim ulicama već je počelo. Bit će to neviđena proslava i trajat će do jutra!

premier tablica

Najuzbudljivija nogometna priča u Engleskoj u posljednjih 21 godinu, još od trijumfa Blackburna 1995., završila je sretno za »lisice« dva kola prije kraja.
Leicester, koji je dan ranije odigrao 1-1 kod Manchester Uniteda, čekao je kiks Tottenhama i želja mu se ispunila, iako su Spursi bili na najboljem putu da odgode proslavu »lisica«.

Tottenham je vodio sa 2-0 u gostima kod Chelseaja golovima Harryja Kanea (35) i Korejca Heung-min Sona (44). Iako je Chelsea u prvom poluvremenu djelovao jalovo, ipak je u drugom poluvremenu uspio doći do izjednačenja. Nakon kornera u 58. minuti Gary Cahill je smanjio na 1-2, a konačnih 2-2 prekrasnim pogotkom u 83. minuti postavio je Eden Hazard.

Tako će u subotu, 7. svibnja, igrači Leicestera na svom stadionu u utakmici protiv Evertona moći proslaviti svoj prvi naslov engleskog prvaka.

Leicester nakon 36 odigranih kola ima 77 bodova, sedam više od drugoplasiranog Tottenhama, a naslov su potvrdili s 22 pobjede, 11 remija i tek tri poraza s gol razlikom 64:34.