RIJEKA-HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:0 Juniori Rijeke u Prvoj HNL startali pobjedom!

Juniori Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac 3:0 u utakmici prvog kola Prve HNL

RIJEKA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:0

RIJEKA – Kamp HNK Rijeka. Utakmica 1. kola Prve HNL – juniori. Sudac: Marko Linić (Rijeka)

Stirjelci: 1:0 Zrilić (18′), 2:0 Pintarić (27′-11m), 3:0 Pintarić (78′)

RIJEKA: Šušak, Braut, Galešić, Jelavić (od 70′ Ajanović), Brekalo (od 58′ Omerović), Ilinković (od 46′ Hodža), Pintarić, Rovis (od 46′ Bilić), Zrilić, Bebić (od 81′ Antanasković), Putnik (od 81′ Bokulić)

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Zrinšćak (od 83′ Vujinović), Kopić (od 83′ Choe), Golubić (od 78′ Buqaj), Đurđević (od 23′ Lagundžija), Radoš (od 46′ Balen), Perić, Preradović (od 46′ Listar), Cerovečki, Brkić (od 83′ Valešić), Crnojević, Abramović

Bijeli su dobrom igrom odlično otvorili sezonu, a pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu.

Rijeka je bila dominantnija, a gol je stigao u 18. minuti. Nakon kornera Rijeka je izvela brzu akciju, nakon ubačaj Pintarića, Zrilić je s pet metara poentirao – 1:0.

U 28. minuti Rijeka je stigla do drugog gola. Nakon jedne duge lopte, Jelavić je uspio stići do lopte prije vratara Zrinščaka koji ga je srušio. Pintarić je bio siguran s bijele točke – 2:0.

Rijeka je u nešto slabijem ritmu otvorila drugi dio, Noel Bilić imao je dvije prilike, ali pokušaj loba i jedan udarac otišao je pored gola.

Rijeka je pobjedu potvrdila u 78. minuti. Pintarić je povukao kontru i na kraju je potegnuo s dvadesetak metara, a lopta je završila u kutu – 3:0.

Rijeku u idućem kolu očekuje gradski derbi protiv Orijenta (Stadion Krimeja, subota, 15 sati).