VATRENIMA DOBRA SKUPINA

Sjajan ždrijeb za Vatrene u kvalifikacijama za EP u nogometu 2024. godine, izbjegnuti najteži protivnici

Photo:Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija izbjegla je najteže protivnike iz drugog ‘pota’, Francusku i Englesku

Danas u Frankfurtu točno u podne počeo je ždrijeb kvalifikacijskih skupina za Europsko nogometno prvenstvo koje će se 2024. godine održati u Njemačkoj.

Hrvatska nogometna reprezentacija jedan je od nositelja u ždrijebu, a Vatreni igraju u jednoj od skupina s pet reprezentacija zbog sudjelovanja na Final Fouru Lige nacija u lipnju sljedeće godine.

Može se reći da je Hrvatska imala sreće: izbjegla je najteže protivnike iz drugog ‘pota’, Francusku i Englesku. Umjesto njih izvukla je Wales s kojim se definitivno može neopterećenije igrati.

Iz trećeg ‘pota’ Vatrenima je stigla Armenija s kojom Vatreni nikada nisu igrali.

No iz četvrtog ‘pota’ u skupinu D u kojoj je Hrvatska izvučena je Turska, što nije baš najbolji izbor. Posljednji sudionik skupine D u kojoj je Hrvatska je – Latvija!

Ždrijeb kvalifikacijskih skupina za EURO 2024.

Skupina A: Španjolska, Škotska, Norveška, Gruzija, Cipar

Skupina B: Nizozemska, Francuska, Irska, Grčka, Gibraltar

Skupina C: Italija, Engleska, Ukrajina, Sjeverna Makedonija, Malta

Skupina D: HRVATSKA, Wales, Armenija, Turska, Latvija

Skupina E: Poljska, Češka, Albanija, Farski otoci, Moldavija

Skupina F: Belgija, Austrija, Švedska, Azerbajdžan, Estonija

Skupina G: Mađarska, Srbija, Crna Gora, Bugarska, Litva

Skupina H: Danska, Finska, Slovenija, Kazahstan, Sjeverna Irska, San Marino

Skupina I: Švicarska, Izrael, Rumunjska, Kosovo, Bjelorusija, Andora

Skupina J: Portugal, Bosna i Hercegovina, Island, Luksemburg, Slovačka, Lihtenštajn

Prve dvije reperezentacije putuju direktno na Europsko prvenstvo 2024. u Njemačkoj.

Uoči početka ždrijeba, 53 reprezentacija bilo je raspoređeno u jakosne skupine.

Jakosne skupine

PRVA JAKOSNA SKUPINA: Hrvatska, Nizozemska, Španjolska, Italija, Danska, Portugal, Mađarska, Švicarska, Poljska

DRUGA SKUPINA: Francuska, Austrija, Češka, Engleska, Wales, Izrael, Bosna i Hercegovina, Srbija, Škotska, Finska

TREĆA SKUPINA: Ukrajina, Island, Norveška, Slovenija, Irska, Albanija, Crna Gora, Rumunjska, Švedska, Armenija

ČETVRTA SKUPINA: Gruzija, Grčka, Turska, Kazahstan, Luksemburg, Azerbajdžan, Kosovo, Bugarska, Farski Otoci, Sjeverna Makedonija

PETA SKUPINA: Slovačka, Sjeverna Irska, Cipar, Bjelorusija, Litva, Gibraltar, Estonija, Latvija, Moldavija, Malta

ŠESTA SKUPINA: Andora, San Marino, Lihtenštajn

Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari
Povezani sadržaj
Views Views