BRAVO, KAPETANE! Damir Kreilach malonogometnim majstorijama „vuče“ Union Berlin prema 1. Bundesligi

Damir Kreilach je postigao još jedan pogodak. Kapetan Union Berlina u 82. minuti utakmice protiv Wurzburger Kickersa je osigurao svojoj momčadi pobjedu i skok na drugo mjesto prvenstvene tablice

Union Berlin je poveo u 21. minuti golom Poltera, no vodstvo domaćina je zakomplicirao naš Roberto Punčec koji je u 44. minuti dobio drugi žuti karton. No, srećom, ‘spasio’ ga je Kreilach svojim 6. ovosezonskim golom.

Na jednu visoku loptu najviši je bio Polter koji ju je prebacio glavom. Lopta je malo pobjegla Kreilachu, ali on ju je ‘uhvatio’ i malonogometnom majstorijom prevario gostujućeg golmana.

‘Zarolao’ ju je desnom nogom, a lijevom poslao u mrežu.

Union Berlin sada ima 44 boda, a prvi Stuttgart im bježi 3 boda i ima utakmicu manje. Na trećem mjestu je Hannover s 42 boda te također jednom utakmicom manje od Union Berlina.

2. Bundesliga, 23. kolo:

Union Berlin – Wurzburger Kickers 2:0 (Polter 21′, Kreilach 82′)
Bochum – Fortuna Dusseldorf 1:2 (Mlapa 43’/Hennings 48′, Bebou 90+3′-11m)
Dresden – Kaiserslautern 3:3 Konrad 32′, Kutschke 45+2′, 77’/Glatzel 19′, 27′, Przybylko 87′)