PLES ‘KOCKASTIH’ Pogledajte još jednom golove kojima smo potopili Gaučose!

Argentinska superzvijezda Leo Messi bio je praktički nevidljiv cijelu utakmicu

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u osminu finala Svjetskoga prvenstva nakon što je u susretu 2. kola D skupine u Njižnem Novgorodu pobijedila Argentinu s 3-0 (0-0). (OVDJE)

Hrvatska je u Njižnjem Novgorodu pogocima Ante Rebića, Luke Modrića i Ivana Rakitića ostvarila jednu od najvećih pobjeda u povijesti. U drugom poluvremenu Hrvatska je zabila sva tri gola.

Hrvatska je povela u 53. minuti kada je argentinski vratar Willy Caballero neobjašnjivo poklonio loptu Anti Rebiću, a napadač Eintrachta volejem sa osam-devet metara pogodio mrežu.

U 80. minuti Luka Modrić je udarcem s 20-tak metara pogodio sami donji lijevi kut argentinskih vrata za veliku pobjedu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade udarac Rakitića brani Caballero, a na odbijenoj lopti je Mateo Kovačić koji nesebično vraća Rakitiću koji lako postiže i treći gol za Hrvatsku.

Argentinska superzvijezda Leo Messi bio je praktički nevidljiv cijelu utakmicu.

Hrvatska je već nakon dva kola osigurala prolaz u osminu finala jer ima šest bodova, a Argentina i Island po jedan bod.

U petak se sastaju Nigerija i Island, a u zadnjem kolu 26. lipnja igraju Hrvatska – Island i Argentina – Nigerija.

Pred 45.000 gledatelja na stadionu Novgorod Areni sudio je Ravšan Irmatov iz Uzbekistana.