PRIPREMNA UTAKMICA

RIJEKA-H. DRAGOVOLJAC 3:0 Riječka mladost sve se više nameće Tomiću u pripremnim utakmicama

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hrvatski dragovoljac 3:0 u drugoj pripremnoj utakmici odigranoj u kampu HNK Rijeka

RIJEKA – HRVATSKI DRAGOVOLJAC 3:0

Pomoćno igralište u kampu HNK Rijeka: Sudac: Marin Rožman (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Liber (32′), 2:0 Galović (40′), 3:0 Bilić (72′).

Žuti karton: M. Frigan (Rijeka).

RIJEKA: Laborović, Galović, Lepinjica, Murić, Pavičić, Obeng, Vukčević, Bušnja, Mudražija, Escoval, Tomečak. Još su igrali: Prskalo, Liber, Galešić, Braut, Hodža, Bristrić, Jurišić. I. Smolčić, Putnik, Bilić, M. Frigan.

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Majstorović, Ivkić, Bagadur, Valentić, Veljača, Roca, J. Bašić, M. Bašić, Martinez, Dedić. Još su igrali: Marić, Hrvoj, Oršulić, Marković, Vidović, Baković, Beloša Fijan, Sekulić, Karlogan, Abramović, Perić, Markota, Mikić, Mamić.

Prvi dio prvog poluvremena nije donio previše prilika, pokuša Jakova Bašića (13′) i udarac Obenga (31′) nakon kornera, koji je završio u bloku, dva su detalja koja su vrijedna izdvojiti.

I onda je stiglo vodstvo Rijeke. Escoval je oduzeo loptu, a Pavičić efektno produžio za Tomečaka. Uslijedila je duga lopta koja se odbila do Obenga. Napadač Rijeke odigrao je za Libera koji se sjurio prema golu i lijepim udarcem poentirao – 1:0.

Drugi gol stigao je u 40. minuti nakon što je Obeng izborio slobdan udarac na 35 metara od gola. Murić je ubacio, Escoval prebacio glavom, a Galović poentirao iz blizine – 2:0.

U 45. minuti Murić je opasno ubacio pred gol Dragovoljca, malo je nedostajalo da Obeng dođe do lopte.

U 53. minuti Murić je odigrao za Bušnju, udarac je otišao pored gola.

Minutu kasnije lijepa akcija Dragovoljca, Markota je ostao u dobroj poziciji, ali Prskalo je odličnom reakcijom spasio mrežu.

Treći gol stigao je u 72. minuti. Liber je lijepo prošao i odigrao za Bilića koji je poentirao – 3:0.

U 76. minuti Frigan je odlično dugom loptom proigrao Bristrića koji je udarac u završnici završio u maloj mrežici.