SAŽETAK RIJEKA-ZADAR 9:1 Raspoloženi Bijeli u novim dresovima pokazali da su spremni za početak prvenstva!

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Zadra 9:1 zaključili su pripremni period uoči ogleda 1. kola Hrvatski telekom Prve lige protiv Gorice što je na rasporedu iduće subote (28. srpnja) u 21 sat na stadionu HNK Rijeka.

U ogledu protiv Zadra tri gola je postigao Domagoj Pavičić (4, 11, 44), dvaput su se u listu strijelaca upisali Heber (27, 33) i Acosty (46, 51). Po jedan gol dali su Gorgon (69.-11m) i Puljić (75). Počasan pogodak za Zadar postigao je Torbarina u 55. minuti.

RIJEKA – ZADAR 9:1

Stadion HNK Rijeka. Gledatelja: 1500. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav).

Strijelci: 1:0 Pavičić (4), 2:0 Pavičić (11), 3:0 Heber (27), 4:0 Heber (32), 5:0 Pavičić (44), 6:0 Acosty (46), 7:0 Acosty (51), 7:1 Torbarina (55), 8:1 Gorgon (69.-11m), 9:1 Puljić (75).

RIJEKA: Sluga (od 70. Prskalo), Pavelić (od 70. Raspopvić), Župarić (od 62. Capan), Punčec (od 49. Escoval), Zuta (od 70. Mamić), Grahovac, Lončar (od 46. Čanađija), Kvržić (od 46. Acosty), Pavičić (od 62. Puljić), Heber (od 70. Mitrović), Gorgon (od 70. Božinov).

ZADAR: Bender, Surać, Šalinović, Jerbić, Pranić, Župan, Jurić, Begić, Majić, Petković, Renić (još su igrali: Handžić, Jurjević, Paponja, Šarić, Lepinjica, Smokrović, Torbarina, Pinčić, Tokić, Iveljić i Anić) .

U odličnoj atmosferi na stadionu HNK Rijeka, riječki nogometaši ujedno su prezentirali nove dresove za nadolazeću sezonu, odigravši prvo u plavo bijeloj, a drugo poluvrijeme u crnoj garnituri.

Uoči utakmice nagrađeni su Riječani koji su bili na Svjetskom nogometnom prvenstvu: dr. Boris Nemec, igrač Filip Bradarić i oružar Mladen Pilčić. Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Rijeka je još jednom demonstrirala moć i već je nakon pola sata imala vodstvo 4:0. Pavičić je navijestio golijadu dvama pogocima, Gorgon je asistirao Heberu za treći gol, dok je Kvržić poslužio brazilskog napadač za četvrti gol.

Pavičić je hat-trick zaključio u 44. minuti. Acosty je pogotkom iz blizine otvorio drugi dio, a na asistenciju Zute u 51. minuti postigao je sedmi gol na utakmici.

Gosti su smanjili nakon bijega Torbarine u 55. minuti, dok je Gorgon u 69. minuti iskoristio kazneni udarac nakon prekršaja na Heberu.

Točku na “i” stavio je Jakov Puljić. Mamić i Bojinov duplim pasom izbacili su obranu Zadra, Mamić je ubacio, a Puljić sjajno pogodio iz voleja – 9:1.