UNATOČ OPTUŽNICI

Stigla potvrda iz KBC-a Sestre milosrdnice: Vili Beroš novi je zaposlenik ustanove

Bivši ministar zdravstva i USKOK-ov optuženik Vili Beroš od sada je i službeno zaposlenik KBC-a Sestre milosrdnice. Potvrdu o njegovu zaposlenju dao je zamjenik ravnatelja bolnice Neven Tučkar.

„Povjerenstvo za odabir kandidata za prijam u radni odnos doktora medicine – specijalista neurokirurgije u KBC-u Sestre milosrdnice, na neodređeno puno radno vrijeme, nakon obavljenih razgovora sa svim prijavljenim kandidatima, predložilo je izbor izv. prof. prim. dr. med. Vilija Beroša. Navedeni prijedlog Povjerenstva prihvatio je zamjenik ravnatelja doc. dr. sc. Neven Tučkar, dr. med., i donio odluku o odabiru kandidata“, stoji u odgovoru bolnice.

Ostali kandidati bit će obaviješteni o rezultatima, a imaju pravo na prigovor u roku od osam dana od objave odluke.

Podsjetimo, Beroš se prijavio na poziciju na kojoj je radio prije nego što je postao ministar zdravstva. Natječaj je zaključen još prije dva mjeseca, no odluka je odgođena zbog problema s formiranjem povjerenstva.

Viliju Berošu 30. studenog ističe saborska povlastica 6+6, pa njegov povratak u bolnicu ne čudi. Sam Beroš ranije je objasnio zašto nije odmah zatražio povratak na staro radno mjesto, već je iskoristio dužnosničku povlasticu:

„To mi je bila prilika da osiguram egzistenciju – biste li vi s optužnicom mogli koncentrirano raditi svoj posao?“

Protiv Beroša je i dalje aktivna optužnica zbog primanja mita od 75.000 eura u tzv. aferi Mikroskop, piše Net.hr-

Iz naše mreže
Preporučeno
Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?
Pošaljite na Whatsapp, Viber, MMS 097 64 65 419 ili na mail vijesti@riportal.hr ili putem Facebooka i podijeliti ćemo ju sa tisućama naših čitatelja.
Komentari