RIJEKA-GORICA 1:2 Bijeli se vratili “iz ponora” i na kraju ipak izgubili, Armada “spasila” večer!

Momčad Gorice opravdala je naziv “crne mačke” za nogometaše Rijeke. Gorica je tako nastavila uspješan niz upisavši petu uzastopnu pobjedu protiv bijelih

RIJEKA – GORICA 1:2 (0:0)

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 13. kola Hrvatski telekom Prve lige. Sudac: Duje Strukan (Split). Gledatelj: 4.117

Strijelci: 0:1 Zwolinski (62), 1:1 Tomečak (81), 1:2 Dvorneković (90+2)

RIJEKA: Prskalo – Tomečak, Escoval, Punčec, Smolčić – Lončar (Lepinjica, 77), Halilović – Kvržić (Murić, 58), Andrijašević, Gorgon (Puljić, 65) – Čolak

GORICA: Kahlina, Musa, Čelić, Jovičić, Čabraja, Marina, Suk, Čanađija, Ndiaye (Zwolinski, 60), Lovrić, Hamad

Lijepo vrijeme i slobodno subotnje poslijepodne privukli su mnoge navijače Rijeke na Rujevicu a tu je bila i raspoložena Armada, doduše u ne baš najbrojnijem izdanju, ali zato ništa manje čujna i raspoložena za skandiranje i pjesmu.

(FOTOGALERIJA) Praznik nogometa na Rujevici: Pogledajte kakvu podršku Bijeli imaju na tribinama!

Upravo je Armada “držala u igri” i hrabrila igrače Rijeke i onda kada je i laicima bilo jasno da na terenu ne stoje baš dobro.

U “pravoj prvenstvenoj” utakmici Bijeli su se mučili slomiti otpor žilave i za nadigravanje raspoložene ekipe trenera Jakirovića – a u nekoliko navrata rezultatskog minusa spasio ih je ponovno raspoloženi vratar Prskalo!

Tvrdo i borbeno ali s (pre)malo tečnosti u igri u protivničkoj zadnjoj trećini terena, tako bi se ukratko mogla opisati igra Rožmanove Rijeke danas. Rijeka nije plijenila ni u obrani svoga šesnaesterca, posebno se to odnosi na početak drugoga poluvremena kada je, sada već vidno iznervirani Prskalo, u nekoliko navrata povicima tražio totalnu mobilizaciju svojih suigrača, jer su mu u nekoliko navrata napadači Gorice ili dolazili “u krilo”, ili ugrožavali njegova vrata udarcima iz daljine .

Jedan takav – onaj Lovrića iz 56. minute – bio je posebno neugodan. Sjurio se Lovrić u kazneni prostor Rijeke, ali udarac lijevom nogom otišao je zamalo pored gola, na olakšanje navijača Rijeke na trbinama.

Nije pomoglo. U 62. minuti Bijeli su ispali veliki naivci. Jedno sudačko podbacivanje, “mrtvu loptu”, prihvatio je Čanađija, iz prve prebacio iza leđa riječke obrane prema tek u igru pridošlom Zwolinskom, a ovaj je na majstorski način loptom prebacio Prskala i zatresao mrežu.

Bijeli su pokušali uzvratiti u 66. minuti, nažalost neuspješno. Lopta je kružila kaznenim prostorom Gorice, Andrijašević je na kraju pokušao atraktivno šakricama, ali nije bilo preciznosti.

Nakon puno truda, muke i borbe Bijeli su uspjeli izjedačiti u 81. minuti! Tomečak je primio loptu na desnoj strani, “okrenuo” braniča gostiju i uputio loptu prema Kahlini –  lopta se odbila od braniča i završila u mreži!

I nakon “povratka iz mrtvih”, novi zaostatak. Prskalo je izbio jednu loptu koju su presjekli nogometaši Gorice. Lovrić se s lijeve strane sjurio prema golu i odigrao prizemnu loptu u petarac, Prskalo nije mogao do nje pa je Dvorneković gurnuo loptu u mrežu s dva metra.

Unatoč bolnom porazu Armada je po završetku utakmice pljeskom i pjesmom pozdravila igrače Rijeke.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale na Rujevici. Rijeka je odlično krenula, ali atraktivan potez Gorgona u drugoj minuti, pokušaj udarca petom završio je u rukama Kahline.

Gorica se pokazala kao izrazito neugodan suparnik. Samo minutu nakon akcije Rijeke, gostima je malo nedostajalo da povedu.

Nakon ubačaja Čanađija je ostao sam na 11 metara, ali udarac glavom ukrotio je Prskalo. Već u 12. minuti Suk je ubacio, Ndiaye je ostao sam i odlično pucao glavom, ali Prskalo je ponovo na mjestu.

Na drugoj strani u 20. minuti Tomečak je ubacio visoku loptu na drugu vratnicu, Gorgon je pokušao iz prve, ali Muhammed je blokirao udarac.

Ni udarac Halilovića (24′) s dvadesetak metara nije bio dovoljno opasan za gol Gorice, dok je na drugoj strani u 28. minuti, nakon velike gužve u kaznenom prostoru Rijeke, udarac Čelića blokiran, a Smolčić je na kraju izbio loptu.

Halilovićev udarac iz slobodnog udarca (31′) zapeo je u živom zidu, dok je udarac Kvržića (36′) blokirao Suk.

Gorica je bolje otvorila drugi dio.  U 50. minuti Lovrić je odlično pucao s lijeve strane kaznenog prostora, ali Prskalo je, uz manje probleme, ukrotio udarac. Šest minuta kasnije Lovrić se sjurio prema golu, ali udarac je otišao pored gola.

Nogometaš Gorice bili su opasni i pred svojim golom. U 58. minuti Čolak je ubacio, netko od braniča Gorice skrenuo loptu koja je umalo završila u mreži.

Gorica je bila blizu gola u 62. minuti kada se Muhammedov ubačaj pretvorio se priliku. Lopta je preletjela sve i vratnica je spasila Rijeku.