KONFERENCIJSKA LIGA

Rijeka lako preko Gzire! U sjajnoj atmosferi na Rujevici bijeli izborili 3. pretkolo Konferencijske lige

Josip Drmić je i večeras nastavio svoju sjajnu golgetersku formu i u 27. minuti otklonio sve eventualne dvojbe oko krajnjeg ishoda ovog dvomeča

RIJEKA – Stadion HNK Rijeke na Rujevici. Utakmica 2. pretkola Konferencijske lige. Sudac: Veaceslav Banari (Moldavija). Gledatelja: 2187.

Strijelci: 1:0 Drmić (27)

RIJEKA: Labrović, Escoval, Galović, Smolčić, Tomečak  (od 86′ Jurišić ), Čerin, Pavičić, Vukčević (od 82′ Braut), Abass (od 62′ Liber), Drmić (od 62′ Obregon), Ampem (od 82′ Bušnja)

GZIRA UNITED: Haber, Thiaguinho, Nevin (od 61′ Xuereb), Mentz Borg (od 76′ Tabone), Scerri (od 77′ Gauci), Mendoza,  Pisani, Duarte (od 46′ Jefferson), Maxuell, Davis (od 76′ Judivan ).

Nogometaši Rijeke pobijedili su Gziru United 1:0  u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Konferencijske lige i s ukupnih 3:0 ostvarila plasman u treće pretkolo gdje će igrati protiv Hiberniana koji je u uzvratu svladao Santa Colomu 2:1 i s ukupnih 5:1 prošao dalje.

Riječani su večeras mogli igrati prilično psihološki rasterećeni, jer su veliki kapital – dva gola prednosti – donijeli iz prve utakmice protiv Gzire na Malti gdje su zabijali Bušnja i Ampem.

Denis Bušnja večeras nije startao od prve minute, ali zato jest raspucani Drmić koji je u 27. minuti otklonio sve eventualne dvojbe oko krajnjeg ishoda ovog dvomeča.

Drmić se sam izborio za svoj novi pogodak za Rijeku. Tomečak je požrtvovno s desne strane stigao ubaciti jednu loptu visoko pred petarca koji su branili gosti. I kada se činilo da će vratar Gzire Haber vrlo lako pokupiti tu loptu, Drmić ga je nadskočio (!), odnio loptu i smireno nogom plasirao u nebranjenu mrežu Gzire.

Vrlo neobičan pogodak kakvi se doista rijetko viđaju na europskim travnjacima, no tko će kasnije pitati “kako?”. Gol se piše, i već u tim trenucima bilo je jasno da Rijeka prolazi u 3. pretkolo Konferencijske lige.

Rijeka je posebno u prvom poluvremenu bila daleko razigranija od gostiju s Malte i mogla je večerašnji susret završiti i s puno uvjerljivijom pobjedom.

U 18. minuti  Pavičić je lijepo prošao kroz sredinu i dodao za Tomečaka, nakon čega je lopta došla do Ampema koji je pokušao s dva metra no pogodio je loptom golmana u glavu.

U 20. je Ampem je snažno tukao po lopti, ali pored gola. Rijeka je naglo preuzela kontrolu i počela silovito napadati…

Samo dvije minute kasnije Čerin tuče s ruba kaznenog prostora, ali lopta pogađa jednog igrača Gzire i odbija se malo pored gola. U 24.  i Drmić udara po lopti s nekih 17 metara i to odlazi jako blizu gola.

Abass (31′) i Abass (32′) ponovo su pokušali s distance, a velika prilika stigla je u 39. minuti. Tomečak je ubacio, Vukčević smirio loptu u kaznenom prostoru i potegnuo, ali lopta je prošla malo pored gola.

Igrači Gzire su na kraju prvog poluvremena mogli biti sretni što nisu više puta vadili loptu iz mreže.

Do kraja prvog dijela valja izdvojiti situaciji u 44. minuti. Nakon jedne duge lopte, Labrović je izašao s gola, ali udarac Pisanija glavom otišao je pored gola.

U 59. minuti Davis se našao u dobroj situaciji pred golom Rijeke,  Galović je blokirao udarac.

Rijeka je u tom periodu u nekoliko navrata izašla u kontru, nedostajalo je malo mirnoće u završnici. U 60. minuti Pavičić se sjajno okrenuo u kaznenom prostoru, ali udarac je išao ravno u vratara Habera.