DRAMA U MELBOURNEU: Federer pobjedom  nad Čilićem u finalu Australian Opena osvojio jubilarni 20. Grand Slam karijere

Iako je loše ušao u meč, Čilić je brzo uhvatio svoj ritam i izjednačio se s velikim Švicarcem. Nažalost, u odlučujućem, petom setu, Čilić nije imao odgovora na igru velikog Švicarca

Roger Federer svladao je u velikom finalu Australian Opena Marina Čilića i tako osvojio svoj jubilarni 20. Grand Slam u karijeri.

Iako je loše ušao u meč, Čilić je brzo uhvatio svoj ritam i počeo pružati fantastični otpor najboljem tenisaču u povijesti.

Federer je prvi set dobio 6:2, da bi u drugom Čilić nakon tie-breaka izvukao 7:6 i izjednačenje.

Treći set ponovno je otišao na stranu Švicarca, bilo je 6:3, no zatim je Marin istim rezultatom dobio četvrti set.

U odlučujućem setu Federer je dobio svoj servis a zatim odmah uzeo break Čiliću. Isto je ponovio i pri rezultatu 4:1, a zatim je bez problema dobio svoj servis za 6:1 i novu, 20. Grand Slam titulu.

Bio je ovo 10. međusobni susret Federera i Čilića, a jedinu pobjedu Čilić je uzeo u polufinalu US Opena 2014. godine, kada je na koncu i osvojio svoj prvi Grand Slam naslov.

Čilić će nakon ovog velikog rezultata na najnovijoj ATP ljestvici, koja će izaći sutra, biti 3. tenisač svijeta.